Bemutatkozás

Klubunk Szentpéterfai Sport Egyesület néven 2007 óta működik. Négy szakosztályt foglal magába (teke, férfi és női labdarúgás, lövészet). Sokszoros bajnok tekecsapatunk a városi (Szombathely) amatőr bajnokságban szerepel, lövészeink és női focistáink alkalmi erőpróbákon, meghívásos tornákon vesznek részt, férfi futballcsapatunk felnőtt és ifjúsági gárdája pedig a megyei II. osztályban (Szombathelyi-csoport) játszik.

Tovább

Legfrissebb hírek

Szentpéterfai SE-Jáki SE 3-0 (0-0). Szentpéterfa, az 1. fordulóban félbeszakadt mérkőzés pótlása, vezette: Harcsár R.

2017.12.03

Szentpéterfa: Páll B. - Tóth G. (Keringer Zs., 90.), Jurasits A., Teklits P., Gaál Á. - Wágner R., Wágner Sz. (Baranyai L., 56.) -  Wágner M., Devecsery M., Kovács B. (Gaál R., 51.) - Csordás Cs. (Azoitei C., 80.). Játékos-edző: Azoitei Catalin.
Gól: Csordás Cs., Devecsery M., Wágner M.

Az 1. fordulóban érdekes körülmények közepette szakadt félbe a szomszédvári derbi - amit két jó formában lévő, győzelmi reményekkel pályára lépő csapat pótolt. Az első perctől jó volt az iram, kemény párharcokban sem volt hiány. Sokáig mezőnyben gyűrték egymást a felek, komoly helyzet nem igen akadt. Fordulás után a percek múlásával egyre inkább átvettük az irányítást. Ellenfelünk egyre idegesebbnek, szervezetlenebbnek tűnt - és egyre fáradt. Az utolsó 20 percben már kizárólag a vendég  térfélen pattogott a labda, aminek meg is lett az eredménye: bedaráltuk a Jákot, és a vártnál talán könnyebb győzelmet arattunk.
Szép diadallal, figyelemre méltó sikerrel zártuk az évet, jó csapattá formálódtunk az ősz folyamán - bízzunk benne, hogy a fejlődés a tavasszal folytatódik!

Gyöngyöshermán Szentkirály-Szentpéterfai SE 2-3 (0-1). Szombathely, 15. bajnoki forduló, vezette: Sebesi P.

2017.11.25

Szentpéterfa: Páll B. - Tóth G., Jurasits A., Hoós B., Leidli G. - Wágner R., Wágner M. - Gaál R. (Harangozó b., 88.), Kajáry D. (Azoitei C., 62.), Kovács B. - Csordás Cs. (Baranyai L., 58.). Játékos-edző: Azoitei Catalin.

Gól: Wágner M. 2, Azoitei C.

Kiállítva: Leidli G. (53.).

Szombati meccset játszottunk, ezért „a hagyományoknak megfelelően” felforgatott csapattal léptünk pályára. Ugyanakkor szervezett, kemény futballal rukkoltunk elő, jól védekeztünk, és maradt erő a támadásokra is. Így teljesen megérdemelten szereztünk kétgólos vezetést az első félidőben. Fordulás után aztán egy furcsa játékvezetői ítélet miatt gyorsan emberhátrányba kerültünk – egyébként az egész meccsen érdekes felfogásban működött a bírói trió, erős volt a hazai pálya. Szorosabb lett a meccs, felbátorodott az amúgy jó erőt képviselő házigazda. Feljött 2-1-re, majd elléptünk 3-1-re, aztán ismét csökkentette hátrányát a Hermán. Az utolsó bő negyed óra nagy küzdést hozott részünkről, és kicsikartuk a győzelmet – a roppant értékes győzelmet, ugyanis Gyöngyöshermánba nem győzni járnak a csapatok. Csapatként harcoltunk, szervezettek voltunk, több kifejezetten jó egyéni teljesítményt is felvonultattunk.